Fare

Dětská obuv

Většina dětí se rodí se zcela zdravými nožičkami. V šesti letech má už ale přibližně 30% z nich získanou vadu. Proto bychom měli vývoji dětské nohy věnovat zvýšenou pozornost hned od prvního obouvání.

 

 

Dětská noha potřebuje péči. Noha se skládá z 26 kostí a kůstek, které jsou spojeny pevně a pružně vazy. Pohyb nohou obstarává 30 svalů. Je to jedna z nejsložitěji vystavěných částí lidského těla. O to důležitější je její zdravý vývoj.

Dětem ve věku do tří let rostou nohy velmi rychle, v někdy až o tři čísla ročně! Proto je jim potřeba pravidelně měřit a kontrolovat velikost nožiček a používané obuvi a včas tak zjistit, zda dítě z obuvi nevyrostlo.

Dětský „botníček“ je třeba obměňovat častěji, než jsme zvyklí u sebe. I u starších dětí je dobré nezapomínat na kontrolu růstu nohou. Lidské chodidlo roste asi až do dvaceti. Pro letní období potřebují děti nejméně dva typy obuvi. V chladnějších letních dnech je obouváme do bot uzavřených, v teplých dnech jim bude nejlépe v obuvi otevřených střihů, nejvhodnější jsou sandálky s pevnou patou.

Ať už zvolíme ten či onen typ, měli bychom se při nákupu obuvi řídit několika základními pravidly, která jsou shodná pro všechny věkové skupiny dětí.


Naše typy obuvi pro vaše děti:

  • Sandálek s pevnou patou - tyto boty nabízíme od velikosti 18 až do velikosti 35. Pevná pata zajišťuje správnou fixaci a postavení nohy v obuvi. Pásky na velcro (suchý zip) umožňují snadnější utažení.
  • Celoroční obuv je vybavena pevným opatkem a tužinkou. Podešev je ohebná a lehká. Módní design dodává obuvi potřebnou atraktivitu.
  • Zimní obuv může Vaše dítě nosit jako vyšší obuv pod kalhoty. Obuv ovšem ocení i malé parádnice, které rády chodí v sukýnce. U obuvi lze ohrnout límeček tak, že horní lem zdobí kožešinka, která patří do výbavy podšívkového materiálu.
  • Dětská domácí obuv - dětské papučky na doma odpovídají ortopedickým požadavkům a zásadám zdravého domácího obouvání - v domácí obuvi tráví Vaše děti největší část dne.

Prohlédněte si sortiment dětské obuvi FARE ještě dnes!

ikonka

Provozovatel

FARE, spol. s r.o.
Brumovská 1031, 766 01
Valašské Klobouky
IČ: 46343784
DIČ: CZ46343784

Tel.: 577320640
E-mail: marketing@fare.cz

ikonka

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách.