Bosostezky a jak k nim dojít v kvalitní obuvi

Dětská nožka neustále roste a je tedy třeba věnovat velkou pozornost správnému vývoji chodidla i nártu. To jak správně se tvar nožky vyvine, bude ovlivňovat naši postavu celý život. Pokud není v pořádku chodidlo, budou nás bolet záda, hlava a přinese to spoustu omezení.

Ke správnému vývoji přispívá velkou měrou chůze v kvalitní obuvi, ale také naboso. Ideální je vypustit bosé děti na zahradu a nechat je běhat po trávě, ale ne každý z nás tuto možnost má. Najít rozmanitý povrch, který by byl zároveň bezpečný, také není jednoduché. Nebojte, nejste sami kdo přemýšlí stejně a existuje velmi zábavné řešení, které si navíc užije celá rodina.

Bosostezky jsou velmi hezká alternativa pro výlety a navíc si všichni vyzkoušíte jaké to je, chodit naboso. Výlet za tímto účelem se nazývá bosá turistika a na internetu najdete řadu odkazů na dané téma, moc hezky zpracované webové stránky má bosaturistika.cz. Najdete zde přehledně místa, kde je možné bosostezky vyzkoušet. Velmi často jsou umístěny u různých dětských školek a hřišť. Lze tedy spojit příjemné s užitečným, vyzkoušet si různé povrchy pro chůzi a trávit tak pěkný den.

 
Nezapomeňte, že k takové bosé stezce je potřeba dojít a to se vám rozhodně podaří v kvalitní barefoot obuvi od značky FARE, která simuluje chůzi naboso.
Prohlédněte si také naše aktuální jarní a letní modely, které jsou pro léto a výlety jako stvořené.