FINKY!

     V prvním říjnovém týdnu 2019 uvádíme na trh nový typ zimní polovysoké obuvi pod názvem FINKY. Jedná se o model, při jehož konstrukci jsme vycházeli zejména z požadavků vyznavačů barefootového obouvání. FINKY jsou velmi lehké a vyznačují se vysokou flexibilitou jak svrškové, tak podešvové části. FINKY mají ambici neomezovat vývoj nohy zejména v přední části chodidla, kde poskytují mnohem větší prostor. Oproti klasické pevné obuvi není proto možné u těchto konstrukcí očekávat stejnou stabilitu, odolnost, tepelně izolační vlastnosti, či pevnost opatku.  

     Svršková část FINEK je zhotovena z přírodní hovězí usně v kombinaci s textilem. Podšívka je plyšová, jemná, syntetická. Podešev je vyrobena z termo kaučuku a  je výrazně flexibilní. Tato obuv je proto celkově velmi ohebná nejen příčně, ale i podélně. Velmi důležitou předností FINEK je jejich vodě nepropustnost, jelikož jsou vybaveny velmi kvalitní a osvědčenou klima membránou, která nedovolí prostup vody dovnitř, avšak přitom umožňuje odvod tělesných par směrem ven z obuvi.

     Dostupné budou pro zimní sezónu 2019 čtyři modely ve velikostech 23-27 a 28-32. Tyto FARE BARE nepromokavé boty si můžete prohlédnout a zakoupit ZDE.

Dětské barefoot zimní nepromokavé boty Dětské barefoot zimní nepromokavé botyDětské barefoot zimní nepromokavé boty Dětské barefoot zimní nepromokavé boty