Fare

Jak správně postupovat při výběru velikosti obuvi?

   Lidská noha je velmi složitý útvar. Také můžeme bez rozpaků konstatovat, že každé chodidlo je originál a je u každého jedince jiné. A rozmanitost je opravdu hodně velká. Při výběru správné velikosti obuvi pro dítě je tento úkol ještě velmi často zkomplikován tím, že dítě při zkoušení nespolupracuje nebo se na jeho informaci nemůžeme plně spolehnout. Při hledání dobře padnoucí obuvi je proto potřeba správně měřit, zkoumat a ověřovat. Je opravdu mnoho parametrů, které při výběru musíme sledovat. My se nyní v tomto návodu chceme pokusit vám pomoci zatím alespoň se správným postupem při volbě délky obuvi.


1. Zjistíme aktuální maximální délku chodidla tím způsobem, že postavíme dítě k rovné stěně tak, aby se patou lehce této stěny dotýkalo. Na konci nejdelšího prstu (zpravidla první) spustíme kolmici k podlaze a takto zjištěný bod označíme. Vzdálenost mezi tímto zjištěným bodem a stěnou je zjištěná délka chodidla, kterou pro náš účel potřebujeme (viz. foto níže).
2. U všech typů a velikostí obuvi FARE je na www.fare.cz uveden údaj  VNITŘNÍ DÉLKA OBUVI. Je však velmi užitečné vědět, co tento údaj znamená a jak byl pořízen, abychom s ním mohli správně zacházet – viz foto níže:

 


   Z výše uvedeného je patrné, že se nemůžeme řídit délkou stélky, která jednak v přední části nedosahuje ideálně až k přední stěně a zejména vzadu vůbec nezapočítává patní oblouk. Také je třeba vzít v úvahu obrys přední části chodidla a porovnat, zda alespoň přibližně odpovídá vyhlédnutému tvaru obuvi.
 

   Pokud máme dobře změřeno, tak je dále potřeba zvolit správnou velikost nadměrku, o který musí být bota uvnitř delší. Nadměrek volíme podle okolností v rozmezí 8-14 mm. Nadměrek můžeme definovat tak, že se jedná o rezervní prostor pro pohyb chodidla v průběhu každého kroku a také v průběhu dne, když noha zvětšuje svůj objem. Je to také rezerva pro ponožky a hlavně pro růst nohy po celou dobu používání této obuvi.


   Dovolujeme si v této souvislosti připomenout, že konečný tvar boty je předurčen tvarem formy (kopyta), na kterém se daná obuv vyrábí. Proto je žádoucí se spolehnout na to, že vnější rozměry kopyta jsou totožné s vnitřními rozměry obuvi. Z tohoto jednoduchého důvodu je třeba se spolehnout na údaje výrobce FARE, uvedené u jednotlivých artiklů obuvi. Jsme přesvědčeni o tom, že všechny ostatní metody zjišťování vnitřní délky obuvi jsou méně přesné.


   V první řadě je třeba mít na paměti, že pokaždé musíme zjistit aktuální délku každého chodidla a odpovídajícím způsobem ji porovnat s vnitřní délkou vyhlédnuté obuvi.

   Dobrým pomocníkem při výběru správné velikosti obuvi je také měřidlo Plus 12, které umožňuje rychlou orientaci při porovnání velikosti nohy a vybrané obuvi. NELZE VŠAK TUTO METODU KOMBINOVAT S METODOU, KTEROU SPOLEČNOST FARE PREFERUJE A JE POPSÁNA VÝŠE.

 

ikonka

Provozovatel

FARE, spol. s r.o.
Brumovská 1031, 766 01
Valašské Klobouky
IČ: 46343784
DIČ: CZ46343784

Tel.: 577320640
E-mail: marketing@fare.cz

ikonka

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách.