Jak vybrat dětské zimní boty?

V zimním období mají děti spoustu příležitostí, jak se venku pořádně vyblbnout a zabavit se.  Zimní radovánky však také mohou skončit prochladnutím od nohou a následnou nemocí. Proto bychom měli věnovat výběru zimních dětských botiček zvýšenou pozornost. V první řadě je potřeba zvážit k jakému účelu boty sháníme - na cestu do školy, na výlety, na sáňkování či jiné zimní aktivity. 

Výběr zimní obuvi podle účelu

Na cestu do školy a kratší procházky volíme nejlépe kožené zimní boty kotníkového (vyššího) střihu. Na výlety po zasněžené krajině se skvěle hodí trekové zimní boty, které svým robustnějším provedením obstojí i v obtížnějším terénu. Na sáňkování či jiné oblíbené zimní radovánky jsou nejlepší volbou vysoké zimní boty s membránou, díky nimž zůstane noha dítěte v teple a suchu i ve vysokém sněhu. 

Dětské zimní boty    Dětské zimní trekové botyNa co se dále při výběru zaměřit?

Zimní boty musí mít teplou zimní podšívkou, která ochrání nožku před chladem. Velmi oceníte také boty vybavené vyjímatelnou vkládací stélku. V případě promoknutí obuvi je možné ji jednoduše vyndat a vysušit. Rovněž pokud dojde k opotřebování stélky, tak ji můžeme vyměnit za novou. 

Předejít tomu, aby Vašim dětem boty promokly, můžete výběrem obuvi s membránou. Membrána nejen že nepropustí do obuvi vlhkost, ale také odvádí vnitřní páry z obuvi ven, takže nedochází k pocení noziček.

Důležitá je také podešev, která musí být z kvalitního materiálu, aby přes ni do boty nepronikal chlad. Současně by měla mít hrubší vzorek, aby nedošlo k uklouznutí na sněhu či náledí. Zapínání by mělo pevně upevnit nohu v botě, nejčastěji volíme boty na šněrování nebo suchý zip. 

Dětské zimní boty s hřejivým kožíškem   Dětské zimní Polarisky